Kryształ dla Druhny Władysławy Sikory
Autor: Zespół Promocji i Informacji
2013-03-18 11:11

Druhny i Druhowie!

Pragniemy aby do szlachetnego grona w Uliczce Cieszyńskich Kobiet dołączyła druhna Władysława Sikora, harcerka cieszyńskiego hufca od 1932 roku, współzałożycielka drużyny „Mury” w obozie koncentracyjnym w Ravensbruck, w harcerskiej służbie do końca życia. Odchodząc na wieczną wartę, pragnęła, by harcerska służba Bogu, Polsce i drugiemu człowiekowi trwała nadal.

Niech kryształ - lampa imienia druhny Władysławy Sikory umieszczona w Uliczce przypomina Jej postać i zachęca do harcerskiej służby.

Pragnę przekazać młodzieży, szczególnie harcerskiej, nasze idee służby Bogu i Polsce, umiłowania ziemi ojczystej, cieszyńskiej, którą i ja przez tyle lat pobytu pokochałam – mówiła druhna Władysława Sikora

Proponujemy zbiórkę funduszy, które przeznaczymy na zakup i montaż w Uliczce lampy-kryształu ku pamięci druhny Władysławy.

Uroczyste odsłonięcie: 21 kwietnia 2013 roku, godzina 14.30 Cieszyn, Wzgórze Zamkowe, Uliczka Cieszyńskich Kobiet.

Czuwaj!

organizatorki zbiórki – phm Stenia Ryszkowska, hm Halina Chmiel, hm Janula Siwek.

Patronat – ZHP Hufiec Ziemi Cieszyńskiej

„ULICZKA CIESZYŃSKICH KOBIET”  na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie utworzona została wysiłkiem Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych ku pamięci wszystkich kobiet tworzących na przestrzeni dziejów codzienność i niecodzienność Cieszyna Utworzone przez młode projektantki Sabinę Knapczyk i Ole Satławę bryły - lampy umieszczono w Uliczce i opatrzono nazwiskami wyjątkowych kobiet :

„Obiekty przybrały najprostsze formy sześcianów by cała uwaga widza skupiła się na obcowaniu z niezwykłymi kobietami, ich życiorysami. Dyktaturę sześcianu przełamują ukośne ścianki przypominające szlif-można pokusić się o skojarzenia ze szlachetnymi kamieniami, kryształami, które z kobietami cieszyńskimi łączy wyjątkowość..
W mroku świecą.. może wskazują drogę dosłownie i w przenośni?”

Druhny i Druhowie!

Pragniemy aby do szlachetnego grona w Uliczce Cieszyńskich Kobiet dołączyła druhna Władysława Sikora, harcerka cieszyńskiego hufca od 1932 roku, współzałożycielka drużyny „Mury” w obozie koncentracyjnym w Ravensbruck, w harcerskiej służbie do końca życia. Odchodząc na wieczną wartę, pragnęła, by harcerska służba Bogu, Polsce i drugiemu człowiekowi trwała nadal.

Czuwaj!

Patronat – ZHP Hufiec Ziemi Cieszyńskiej

Akcja kierowana jest przede wszystkim do instruktorów - tych, którzy mniej lub bardziej aktywnie włączają się w życie hufca. Chcielibyśmy, aby wkład naszych młodych harcerzy polegał na obecności na odsłonięciu bryły a wcześniej zapoznaniu się z postacią Druhny Władzi.

Wolne datki można wpłacić w Komendzie Hufca. Jeżeli ktoś nie ma możliwości pojawić się osobiście, a chce się dołączyć - prosimy o kontakt.