Program obozu oraz kolonii zuchowej

Podczas tegorocznej Harcerskiej Akcji Letniej Hufiec Ziemi Cieszyńskiej organizuje wypoczynek, w ramach którego realizować będzie dwa programy: zuchowy oraz harcerski. Oba programy realizowane będę podczas jednego turnusu, na tej samej bazie harcerskiej.

KOLONIA ZUCHOWA

dla dzieci w wieku 7-10 lat

Dzieci zakwaterowane będą w drewnianych domkach kempingowych, 5-osobowych.  Program zbudowany zostanie w oparciu o charakterystyczne zuchowe formy pracy, rozbudzające wyobraźnię, kreatywność oraz ciekawość świata. Zuchy zdobywać będą "sprawności zuchowe", rozwijając swoje zainteresowania oraz wiedzę. Będą uczyć się pracy w grupach, podczas gier i zabaw rozwijających umiejętność współdziałania. Wszystko to pod okiem doświadczonej i wykwalifikowanej kadry, która na co dzień pracuje z dziećmi. W kolonii uczestniczyć będzie maksymalnie 30 zuchów, co pozwoli nam zapewnić komfort emocjonalny dzieciom, które po raz pierwszy wyjadą na wakacje bez rodziców.

OBÓZ HARCERSKI

dla dzieci i młodzieży w wieku 11-17 lat

Uczestnicy zakwaterowani będą w dużych namiotach typu "NS". Zajęcia na obozie odbywają się w małych grupach - drużynach podzielonych na kilkuosobowe zastępy. Zajęcia dopasowane są do zainteresowań uczestników, wieku oraz płci. Każda grupa posiada swojego pełnoletniego opiekuna - drużynowego, który odpowiedzialny jest za codzienny program drużyny oraz bezpieczeństwo jej członków.

W programie przewidujemy zajęcia turystyczne: wycieczki; zajęcia sportowe: olimpiada obozowa, turnieje sportowe w drużynach, pływanie + plażowanie, gry terenowe, fabularne, podchody, zajęcia kulturalne: festiwal piosenki i kabaretowy, karaoke, śpiewanie przy gitarze. Do dyspozycji uczestników jest sprzęt sportowy.  Poza zajęciami w grupach planujemy wspólne formy, takie jak ogniska, wycieczki, dyskoteki czy kluby zainteresowań, w których uczestnicy będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i spróbować zupełnie nowych form aktywności (Klub dziennikarski, leśny, krajoznawczy, RPG, plastyczny, budowniczy, filozoficzny i inne w zależności od zainteresowań uczestników).