Obóz i kolonia w Siamoszycach

Zapisy obóz i kolonię zuchową Hufca Ziemi Cieszyńskiej 2021 zakończone.

Ważne informacje przed wyjazdem

Dla dzieci zgłoszonych do transportu wspólnego podajemy godziny zbiórek. Prosimy o przybycie do miejscowości, które zaznaczyli Państwo w ankietach.

• Dzięgielów Szkoła Podstawowa - zbiórka o godzinie 8:30
  • Brenna, parking obok Amfiteatru - zbiórka o godzinie 9:00
  • Bąków, parking przy kościele - zbiórka o godzinie 9:40
  • Cieszyn, parking przy ul. Hajduka - zbiórka o godzinie 9:30
  • Osoby dojeżdżające na własną rękę do Siamoszyc prosimy o przybycie na godzinę 12:00.

Ważne!
    Prosimy o wypełnienie i zabranie na wyjazd Oświadczenia covidowego.
    Wzór dokumentu: Oświadczenie_covid_niepełnoletni

Przypominamy o dostarczeniu kart kwalifikacyjnych wraz z załącznikiem!

Informacje o kartach kwalifikacyjnych

Prosimy o wypełnienie kart kwalifikacyjnych uczestników oraz załączników do karty. Wzoru karty nie należy modyfikować. Można wydrukować i wypełnić dokumenty na własną rękę (wzory znajdują się poniżej) lub uzyskać wydrukowe wersje w Domu Harcerza w Cieszynie.

Wypełnioną kartę należy dostarczyć bezpośrednio do drużynowego drużyny lub gromady, do której należy dziecko (po kontakcie z drużynowym) lub do Domu Harcerza (ul. Żwirki i Wigury 2, Cieszyn) do dnia 23 lipca.

W Domu Harcerza można pojawić się w następujących terminach:
      5.07 - 8.07 w godzinach 8:30 – 11:30
      9.07 w godzinach 8:30 – 10:45
      Piątki do końca lipca w godzinach 16:00 – 18:00
      Środy do końca lipca w godzinach 18:00 – 20:00

Prosimy o śledzenie wpisów na stronie hufca, gdzie będziemy umieszczać szczegółowe informacje odnośnie spotkań dla rodziców oraz godzin wyjazdu 😊

Dokumenty do pobrania:

Miejsce i program

Obóz i kolonia odbędą się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym “Amonit” w Siamoszycach na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to baza Hufca ZHP Myszków.

W tym roku obóz częściowo jest zgrupowaniem drużyn działających na co dzień w Hufcu Ziemi Cieszyńskiej ZHP. Jednostki będą realizować swój własny program, dostosowany do poziomu wiedzy i umiejętności oraz do zainteresowań członków naszego hufca. W ten sposób, zgodnie z metodyką, podsumują roczną pracę. Zuchy, w miarę możliwości, będą realizowały program wspólnie i zostaną podzielone na szóstki.

W programie obozu znajdą się typowe harcerskie formy pracy, czyli gry terenowe, gry na orientację, zdobywanie sprawności, obozowa majsterka, zajęcia sportowe, śpiewanki przy gitarze, ogniska, festiwal piosenki. Ośrodek, w którym będzie odbywał się obóz i kolonia znajduje się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W programie nie zabraknie zatem ciekawych form programowych takich jak spływ kajakowy, wspinaczka na skałkach czy korzystanie z kąpieliska. Wszystko pod okiem wykwalifikowanych ratowników i instruktorów. Odbędą się także ciekawe wycieczki krajoznawcze.

Wszystkie informacje na temat obozu i kolonii znajdują się w WARUNKACH UCZESTNICTWA. Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z treścią dokumentu.

Koszt obozu i kolonii

1. dla zuchów (członków Związku Harcerstwa Polskiego): 1300 PLN
    2. dla harcerzy (członków Związku Harcerstwa Polskiego): 1250 PLN

Możliwy udział osób niezrzeszonych po indywidualnym kontakcie mailowym lub telefonicznym.
    Istnieje możliwość wykorzystania bonu turystycznego!

W związku z tym, że ośrodek, w którym odbędzie się akcja letnia, znajduje się stosunkowo niedaleko powiatu cieszyńskiego, dopuszczamy możliwość zorganizowania transportu dzieci na własną rękę. Dlatego koszt ogólny obozu i kolonii NIE zawiera kosztów transportu. Transport wspólny będzie jednak zorganizowany i istnieje możliwość wyboru takiej opcji w formularzu zgłoszeniowym. Koszt dodatkowy podany zostanie po zamknięciu listy uczestników.

Zgłoszenia

Zakończyliśmy już zgłoszenia z powodu wyczerpania się miejsc.

Zgłoszenia na listę rezerwową.

UWAGA! Wpłata zaliczki jest potwierdzeniem rezerwacji miejsca, samo wypełnienie ankiety nie oznacza rezerwacji.

W razie pytań prosimy o kontakt z kierowniczką obozu - phm. Alicją Łagodzinską.
    Nr tel.: 506 893 988 (w tygodniu po godzinie 16:00).
    Email: alicja.lagodzinska@zhp.net.pl.

* Obóz i kolonia odbędą się zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.