Szanowni Państwo

Sto lat to szmat czasu. To kilka pokoleń, wiele zmian, pomysłów, idei. To czas podsumowań, planów na przyszłość i stu życzeń pomyślanych przy zdmuchiwaniu stu świec na urodzinowym torcie. Od czasów powstania skautingu blisko miliard ludzi na całym świecie miało okazję żyć w duchu Prawa i Przyrzeczenia Skautowego i zmieniać świat na lepsze.

Setne urodziny to wielkie wydarzenie w życiu całego skautingu - 40 milionów młodych ludzi z 160 krajów. Hufiec Ziemi Cieszyńskiej, jako część tej niezwykłej organizacji, chce także uczcić to wspaniałe święto. 1 sierpnia zbierzemy się na cieszyńskim rynku - zuchy, harcerze, byli działacze, nasi przyjaciele.

Prosimy Państwa o pomoc w organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Obudźmy w sobie i w innych skauta - osobę kreatywną, odpowiedzialną, otwartą na świat.

Zaśpiewajmy zatem razem 100 lat!