Stulecie skautingu to powód do wielkiej radości. Wykorzystajmy tę okazję, żeby pomóc innym. Razem pomagamy - to hasło naszej akcji charytatywnej. Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup pompy infuzyjnej dla Oddziału Dziecięcego Szpitala Śląskiego. Bądź z nami 1 sierpnia na cieszyńskim rynku!

Pompa infuzyjna to urządzenie do kontrolowanego podawania leków w formie roztworów drogą dożylną - mówi pan Tomasz Dyrda, ordynator Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. I tłumaczy - Mówiąc prościej - mamy rozpuszczony lek, który normalnie podajemy za pomocą strzykawki lub kroplówki. Pompa pozwala jednak na aplikację bardziej dokładną, kontrolowaną i bezpieczną. Pozwala określić bardzo prezycyjnie dokładny czas podawania leku i objętość. Obecnie na oddziale znajduje się tylko jedno takie urządzenie. Potrzeby są większe - dodaje Dyrda. Pompa infuzyjna kosztuje ok. 5 tysięcy złotych. - Mam nadzieję, że uda się w czasie imprezy uzbierać całą kwotę - dodaje pan Dyrda.

Przez cały dzień na cieszyńskim rynku będziemy zbierać pieniądze do skarbonek oznaczonych logo naszej akcji. Od 1400 trwać będzie kiermasz ciast, gadżetów skautowych, przedmiotów wykonanych przez harcerzy z Hufca Ziemi Cieszyńskiej. Będzie wielka "złotówkowa" licytacja, którą rozpoczynamy o godz. 1600.