facebook
Aktualności
Spotkanie przed kolonią zuchową
17.06.2016 Joanna Brenicka

Przypominamy o nadchodzącym spotkaniu organizacyjnym przed kolonią zuchową w Drogomyślu, które odbędzie się: 

22 czerwca 2016 r
godz. 16:30 
Dom Harcerza w Cieszynie 

Zapraszamy rodziców oraz uczestników kolonii. 
Warsztaty dla kadr drużyn i gromad
27.05.2016 ZPI
W terminie 17-19 czerwca odbędą się warsztaty dla kadr drużyn i gromad. Drodzy drużynowi i przyboczni- nie ma na co czekać! Dołączcie do wydarzenia już dziś, zgłoście się do udziału w warsztatach i rozwińcie swoją wiedzę o kolejne zagadnienia i techniki bo w planach między innymi o tym jak reagować w sytuacjach nietypowych czy e-zhp w praktyce. 
Olimpiada Zuchowa
23.05.2016 ZPI
Czy może być lepszy pomysł na spędzenie niedzieli niż rodzinna wyprawa na starożytny Olimp, czyli tegoroczny festiwal kultury zuchowej? 12 czerwca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury zuchy wraz z całymi rodzinami będą miały świetną okazję wzięcia udziału w nietypowych konkurencjach sportowych i integracji. Serdecznie zachęcamy do wspólnej wyprawy w czasie! 
Głosuj na Hufiec Ziemi Cieszyńskiej!
03.05.2016 Komenda Hufca


Hufiec Ziemi Cieszyńskiej startuje w konkursie "AVIVA To dla mnie ważne"! 

Projekt zakłada metamorfozę ogrodu Domu Harcerza w Cieszynie w niesamowitą pełną atrakcji "Wyspę Harcerskich Przygód", z której skorzystać będzie mógł KAŻDY, bez względu na przynależność...
"Kulobitki"
06.04.2016 Jan Potysz

Od wielu lat realizujemy współpracę z czeskimi  oldskautami . Jedną z form są zawody bowlingu, my to nazwaliśmy: „kulobitki”. I tak, 18-tego marca, mocna siedemnastoosobowa ekipa stawiła się  do boju. Ze wspaniałymi humorami przystąpiliśmy do zawodów w kategoriach : kobiet i mężczyzn. Rozegraliśmy  dwie rundy (każda 10 razy po dwa rzuty). Czyli w sumie każdy z nas wykonał 40 „kulnięć”, co niektórzy odczuli  następnego dnia.  Jednak nic  nie zakłóciło nam fajnej zabawy, a pyszne knedliczki i smażony syr, dodatkowo wzbogacał wrażenia, w tym wypadku naszych kubków smakowych.  Czas podsumowania zawodów był nie mniej radosny, bo wprawdzie  nie zajęliśmy wymarzonych pierwszych miejsc, ale nie było najgorzej. 

Działania nasze rozpoczęte
14.03.2016 Jan Potysz

Z nowym rokiem 15 stycznia, odbyło się spotkanie naszego Kręgu, na którym podsumowaliśmy działalność za ubiegły rok. Wykonaliśmy wszystkie nasze zamierzenia zgodnie z planem - przy dobrej frekwencji uczestników. Mocno włączyliśmy się w pielęgnację krzewów i drzew oraz dokonaliśmy 18-tu nasadzeń krzewów parkowych w ogrodzie przy Domu Harcerza. Wykonaliśmy tam również metalową drewutnię z zadaszeniem na drewna do wykorzystania na ogniska.

Przyjęliśmy też zamierzenia na rok 2016, jako „kalendarium imprez”. Tradycyjnie podtrzymujemy współpracę z czeskimi oldskautami. Zorganizujemy Zawody Strzeleckie o Puchar Przechodni Komendanta Kręgu „Watra”; turystyczne „wypady” w góry; włączymy się w organizowane imprezy okolicznościowe miasta i Hufca. Ponownie podejmiemy prace na rzecz ogrodu przy Domu Harcerza.

Kursy wychowawców i kierowników wypoczynku odwołane
24.02.2016 ZPI
Niestety z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń i wpłat kursy wychowawców i kierowników wypoczynku nie odbędą się
Dzień Myśli Braterskiej
22.02.2016 ZPI

Rozkaz Specjalny L. 2/2016 


Zmiana godzin kursów wychowawców.i kierowników wypoczynku
18.02.2016 ZPI
Zmianie uległy godziny zajęć na kursie wychowawców i kerowników wypoczynku w terminie 26-28.02.2016.

Kurs wychowawców
Zajęcia: piątek 11:00 – 21:00, sobota 9:00 – 19:15, 
Dzień Myśli Braterskiej w Domu Harcerza
16.02.2016 ZPI
Serdecznie zapraszamy wszystkich członków hufca i naszych przyjaciół na kominek z okazji Dnia Myśli Braterskiej, który odbędzie się

[Wszystkie]