facebook
Aktualności
Indeks ksiąg nakazanych
11.02.2016 Alicja Stalmach
Przeczytaliście już wszystkie pozycje, które znajdują się w naszej biblioteczce? Ja nie wiem czy kiedyś zdołam, ale na pewno pokuszę się o przeczytanie kilku pozycji z tej oto listy: javascript:nicTemp(); :)

Indeks ksiąg nakazanych umieszczony w centralnym banku pomysłów, może być świetną inspiracją przede wszystkim w naszym rozwoju duchowym, bo teg...
Nowość!
15.08.2015 Alicja Stalmach
Coć to nie do końca lektura ciekawego artykułu, ale na pewno bardzo ważny dokument, który powinniśmy przeczytać. Zachęcam już teraz, albo zwłaszcza teraz, przed rozpoczęciem nowego roku harcerskiego :)

http://zhp.pl/2015/nowa-instrukcja-tworzenia-i-dzialania-gromad-druzyny-kregu-i-klubu-specjalnosciowego/
Koniec konkursu
30.06.2015 Alicja Stalmach
Niestety muszę napisać, że żadna z drużyn nie wzięła udziału w konkursie. 
Szkoda, czekały na Was atrakcyjne nagrody książkowe, które na pewno przydały byście w pracy z drużyną czy gromadą. 
Poza tym nie udało Wam się odkryć tajników naszych hufcowych książek. 

Ale daje Wam jeszcze szansę! Do końca lipca czekam na odpowiedzi! :-) 
Trzeci - OSTATNI cytat
16.06.2015 Alicja Stalmach

To ostatnia szansa na wzięcie udziału w konkursie i wygranie książek!


„Warunkiem, żeby zastęp harcerski dobrze się rozwijał jest to, co nazywamy duchem zastępu. Jest to zabarwienie uczuciowe, polegające na tym, że każdy członek zastępu czuje się częścią zwartej całości. Wspólne przeżycia i prace potęgują ducha zastępu. Zastęp wymaga również od harcerza okazania samodz...

Drugi cytat konkursowy!
08.06.2015 Alicja Stalmach

Jeszcze nie wzięliście udziału w konkursie? Nie ma na co czekać! Kto pierwszy ten lepszy :)
... a nagrody czekają

Oto drugi cytat konkursowy:

Przede wszystkim pozwala on dobrać cele odpowiednio do potrzeb drużyny i środo...

Zakładki książkowe!
07.06.2015 Alicja Stalmach

Druhno, Druhu!

Teraz za wypożyczenie książki w hufcowej biblioteczce otrzymasz małą nagrodę, jest nią wyjątkowa zakładka do książki z hasłem naszej kampanii: "Otwórz książkę, czytanie wyróżnia!"

Przy tej okazji, chciałabym podziękować druhowi Radkowi Kałuża z Hufca Jaworzno za wspaniały i profesjonalny projekt :)
Pierwszy cytat konkursowy!
01.06.2015 Alicja Stalmach

W jakiej książce znajdziesz ten fragment?

Fenomen istnienia organizacji młodzieżowej od pierwszego do ostatniego dziesiątka lat XX wieku godzien jest refleksji, tym bardziej że nie widać w dostępnej naszym uczuciom perspektywie schyłku tej organizacji. Było kiedyś tak, na samym początku, że do harcerstwa należała tylko garstka młodych zapaleńców. (...) Przypomnijmy...

OTWÓRZ KSIĄŻKĘ! CZYTANIE WYRÓŻNIA
23.05.2015 Alicja Stalmach
Druhno, Druhu!

Kiedy ostatnio przeczytałeś harcerską książkę lub artykuł? Być może nie często do nich zaglądasz, często ze względu  na brak czasu czy zmęczenie. Ja jednak sądzę, że czasem, nawet mimo to, warto od czasu do czasu poświęcić chwilę na przeczytanie kilku stron książki czy artykułu. 

Dziś z pełnym przekonaniem chciałabym Wam powiedzieć „OTWÓRZ KSIĄŻKĘ!  CZYTANIE WYRÓŻNIA”. To fakt, bo czytając  rozwijasz siebie, a przez to stajesz się wyjątkowy.

Żeby czytanie harcerskiej literatury stało się teraz łatwiejsze , specjalnie dla Was powstała ta podstrona.

Jak wiecie w naszym Domu harcerza  posiadamy sporą kolekcję wspaniałych i pomocnych książek. Być może do tej pory nie zdawaliście sobie z tego sprawy, albo nie sądziliście, że jest tam tak wiele przydatnych pozycji. Dziś jednak zapewniam Was – każdy znajdzie coś dla siebie. Są książki historyczne, pomoce programowe, finansowe, literatura poświęcona metodyce, pracy z harcerzami i zuchami. Wybór jest ogromny! Żeby jednak się w tym nie pogubić, zarówno na stronie jak i w wersji papierowej w biblioteczce znajduje się katalog wszystkich dostępnych książek. Teraz z łatwością możecie wyszukać interesującą Was pozycję. 

W biblioteczce obowiązują jednak pewne zasady. Zachęcam Was zatem do zapoznania się z regulaminem umieszczonym na stronie i powieszonym przy biblioteczce w pokoju drużynowych.

W zakładce „Polecane” znajdziecie linki do artykułów, które przyciągnęły uwagę instruktorów naszego hufca oraz moją. Na bieżąco będą się tam pojawiały nowe artykuły, które warte są przeczytania. 

Chcesz się przekonać, że naprawdę WARTO CZYTAĆ? Zajrzyj do zakładki „Po co czytać” i zobacz jak wiele korzyści przynosi czytanie!

Wreszcie także chciałabym Was zachęcić do wzięcia udziału w konkursie, a także zagrania w nową grę internetową. Już wkrótce dowiesz się o tym na stronie oraz facebooku!